Masaże są naturalną ścieżką ku zdrowiu, pięknie oraz relaksowi.


Poszukujesz skutecznego i przyjemnego sposobu, który przywróci Tobie i Twojemu ciału pełnię zdrowia? Jesteś w dobrym miejscu! Masaże są znakomitymi zabiegami leczniczymi, niwelującymi ból oraz przyśpieszającymi powrót do pełni zdrowia. Sprawdzają się również jako codzienna profilaktyka ku poprawie fizycznej kondycji, jak również jako zabiegi upiększające. Poprzez usunięcie bodźców zmęczenia fizycznego i psychicznego dostarczają ciału oraz umysłowi odprężenia. 



 Zalety masażu sprawiają, iż jest to jedno z elementarnych elementów, wykorzystywanych podczas rehabilitacji oraz odnowy biologicznej. Jest to medycyna pochodzenia naturalnego wykorzystywana przez ludzkość od setek lat!

Spotkanie z fizjoterapeutą w celu przeprowadzenia wywiadu i konsultacji.

Celem tego masażu jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy przez tkanki poprzez zwiększenie dopływu produktów odżywczych do mięśni, szybsze wyeliminowanie niezużytych produktów rozpadu powstających w czasie pracy mięśni( kwas mlekowy), usunięcie niedowładu mięśni, poprawa ruchomości stawu po urazach, stanach zapalnych lub długotrwałym leżeniu, jak również regeneracja sił w okresie rekonwalescencji.

Masaże lecznicze, najczęściej wymieniane wskazania do stosowania to:
– choroby i dysfunkcje narządu ruchu, takie jak stany po urazach (po stłuczeniach, skręceniach, zwichnięciach i złamaniach), 
– zmiany przeciążeniowe mięśni, stawów, krążków międzykręgowych i innych struktur anatomicznych (przeciążanych np. podczas wielogodzinnej pracy siedzącej),
– przykurcze i zaniki mięśniowe z nieczynności,
– zapalenie stawów, mięśni, ścięgien i pochewek ścięgnistych,
– zerwanie włókien mięśniowych,
– zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym, a także zmiany zniekształcające kostno-stawowe i zespoły bólowe w przebiegu chorób zapalnych i zwyrodnieniowych narządu ruchu (najczęściej choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa).

Masaż stosuje się również w przebiegu innych zaburzeń:
– u osób z przewlekłą niewydolnością oddechową (masażem rozluźnia się pomocnicze mięśnie oddechowe),
– w stanach po zakrzepowym zapaleniu żył (nie wcześniej niż 6 mies. po ustąpieniu choroby),
– w chorobie Raynauda (I i II stadium),
– w chorobie Buergera (I i II stadium) oraz obrzękach limfatycznych;
– u osób z chorobami skóry i tkanki podskórnej (w zaburzeniach odżywczych skóry, bliznach pourazowych i pozabiegowych);
– u osób z chorobami układu nerwowego (w zanikach, niedowładach i porażeniach mięśniowych, uszkodzeniach nerwów obwodowych, w których masaż wpływa rozluźniająco lub pobudzająco oraz przeciwbólowo).

Masaż ten jest delikatnym masażem posiadającym wspaniałe właściwości odstresowujące oraz relaksacyjne, który pozwoli osiągnąć stan głębokiego relaksu, zostawi niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii. Stosowany przede wszystkim przy redukcji napięć oraz stresu. Celem tegoż masażu jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a poprzez to uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym, jak i również psychicznym.

Autorski masaż całego ciała z wykorzystaniem różnych technik masażu i elementów shiatsu dla odprężenia ciała i uzyskania wewnętrznego spokoju. Masaż na naturalnych olejach to doskonała terapia dla zmęczonych mięśni kumulujących stres dnia codziennego. Naturalne oleje wykorzystywane podczas tego spotkania dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę, świetnie się wchłaniają bo pochodzą prosto z natury.

Opcjonalnie – polecamy wykonanie peelingu przed masażem w gabinecie bądź wykonaj go sam/-a przed przyjściem na umówione spotkanie.

Zabieg z peelingiem, masażem relaksacyjnym, maską nakładaną na ciało oraz balsamem nawilżającym.

Masaże bańką chińską mają na celu nie tylko zmniejszyć napięcie mięśni, rozluźnić i odprężyć, przynoszą równie silne efekty w przypadku walki z cellulitem dzięki zbawiennemu podciśnieniu wytwarzającemu się w bańce, które powoduje zassanie skóry i tkanek znajdujących się pod bańką. Następujące podczas zabiegu silne przekrwienie poprawia w sposób wyraźny stan skóry wraz z uelastycznieniem jej, co znakomicie likwiduje wszelkie niedoskonałości.

Masaże kamieniami wulkanicznymi owocują przepływaniem dobrej energii i  są polecane zwłaszcza osobom tym, które potrzebują wyciszenia. Ten silnie relaksujący zabieg zredukuje stres i zmęczenie, zmniejszy napięcia mięśniowe i korzystnie wpłynie na układ krwionośny, przyśpiesza także metabolizm i przyczynia się do poprawy ogólnej psychofizycznej sprawności organizmu. Natomiast stosowany na całym świecie olej kokosowy przynosi relaks i poprawia stan skóry. Polecany jest zwłaszcza do bardzo suchej oraz pękającej skóry. Dedykowany jest również skórze dojrzałej, uszkodzonej przez słońce.

Głęboko relaksacyjny masaż wykonywany przy pomocy specjalnej aromatycznej świecy, której wosk zamienia się w ciepły i zmysłowy olej do masażu. Dzięki zawartości wosku przczelego, szlachetnego masła shea oraz czystych olejków esencjonalnych najwyższej jakości, zabieg ma zarazem doskonałe właściwości kosmetyczne. Mieszanka tworząca świecę rozpieszcza skórę bogactwem witamin oraz składników regenerujących, po masażu skóra jest optymalnie nawilżona co zapewni nam długotrwały, piękny oraz młody wygląd. Dzięki naturalnym składnikom skóra staje się bardziej elastyczna i jedwabiście gładka co wspomaga walkę z cellulitem i rozstępami.

Drenaż limfatyczny to rodzaj specjalistycznego masażu wspomagającego odpływ chłonki z opuchniętych kończyn. Stosowanie technik przepychających-tłoczących powoduje usprawnienie przepływu limfy w układzie. Drenaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z cellulitem. Jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, działa oczyszczająco na organizm. Zabieg wspomaga walkę z cellulitem, likwiduje obrzęki nóg. Szczególnie dobre efekt daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w spalaniu uwolnionych toksyn i tłuszczów.

Masaż sportowy pobudza układ ruchu przed wysiłkiem i minimalizuje efekty zmęczenia już po nim. Usprawnia krążenie chłonki i krwi, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej wędrują do mięśni. Te z kolei, poprzez działanie masażu sportowego, są bardziej rozgrzane i rozluźnione. Masaż sportowy poprawia metabolizm, pozwala sportowcowi uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres i jego objawy: zaparcia, biegunki. Masaż sportowy zmniejsza również ryzyko wystąpienia kontuzji. Pozwala zlikwidować zmęczenie po wysiłku i powstałe w mięśniach zakwasy. Podsumowując, pomaga organizmowi lepiej przygotować się do intensywnego wysiłku i zminimalizować jego negatywne skutki.

Masaż tkanek głębokich ma służyć rozluźnieniu napięć mięśni i powięzi, zmniejszeniu bólu – zwłaszcza w okolicy kręgosłupa, zwiększeniu ruchomości i elastyczności tkanek, umożliwieniu przybrania właściwej postawy ciała przez pacjenta. Dlatego też wskazaniem do masażu głębokiego są wady postawy, dolegliwości bólowe w mięśniach czy rwa kulszowa i rwa barkowa. Dzięki masażowi tkanek głębokich szybciej się one regenerują, a organizm jest lepiej ukrwiony. Poprzez masaż głęboki można też sobie poradzić z bólem i zawrotami głowy pochodzenia odkręgosłupowego. Ten rodzaj masażu stosuje się nawet w przypadku stłuczeń, zwichnięć i skręceń, powodujących dokuczający ból kończyn. Masaż tkanek głębokich działa również na psychikę pacjenta, choć nie jest to jego główne zadanie – sam zabieg nie należy do relaksujących, jednak już po nim można poczuć się bardziej odprężonym.

Zabieg ma na celu rozładowanie napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęków, złagodzenie dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu, w szczególności: barki, kark, szyja, plecy i nogi.

Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej w ogóle przez nie nieodczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży. Zabiegi masażu pomagają ograniczyć przeciążenie mięśni i kręgosłupa. Regularny masaż pomoże też uelastycznić rozciągniętą skórę brzucha.

Masaż wykonywany jest od czwartego miesiąca ciąży. Osoba korzystająca z masażu bezwzględnie powinna skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu otrzymania zgody na tego rodzaju zabieg!

Masaż izometryczny stanowi odmianę masażu klasycznego. Wykonuje się go przede wszystkim przy zanikach mięśniowych, a jego celem jest zwiększenie masy i przywrócenie siły osłabionym mięśniom, bez obciążania całego organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Zastosowanie odpowiednich technik usprawnia krążenie limfatyczne oraz przeciwdziała chorobom wywołanym jego zastojem, a także pomaga zredukować podskórną tkankę tłuszczową.

Masaż ten pobudza do pracy cały organizm, wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie „ciężkich nóg” i poprawia ukrwienie.

To tani i prosty sposób na wygładzenie istniejących zmarszczek (w tym bardzo kłopotliwych „kurzych łapek” czy bruzd wargowo-nosowych), ujędrnienie skóry i przywrócenie owalu twarzy. Wykonywamy systematycznie, pozwala zobaczyć różnicę w kondycji swojej cery.

Uwaga, każdy z masaży wykonywany może być również w wersji dla dwojga (masowanie dwóch osób jednocześnie).

Przeciwwskazania do masażu:

- Gorączka, stany podgorączkowe, stany zapalne i alergiczne skóry, uszkodzenia naskórka, zaawansowana choroba nadciśnieniowa, krwotoki, zapalenia węzłów chłonnych, łamliwość kości.

Wskazania do masażu

- Choroby układu krążenia, układu oddechowego, układu nerwowego, narządu ruchu, reumatyczne i zwyrodnieniowe, zespoły bólowe kręgosłupa, choroby skóry, choroby dziecięce, otyłość, choroby zawodowe, przemęczenie, stres.